fbpx Skip to main content

Uitslag ronde 18

By 19 juli 2024Geen categorie

Beste Tourliefhebbers,

TOUR DE FRANCE 2024: CAMPENAERTS WINT SPRINT-À-TROIS

In een heuvelrace door de lagere delen van de Alpen valt Michal Kwiatkowski vlak onder de top van de laatste helling aan vanuit de kopgroep. Mattéo Vecher en Victor Campenaerts rijden naar hem toe en vervolgens komt het aan op een sprint. Die schrijft Campenaerts met een ijzersterke aanzet op zijn naam.

 

Bij WEC is de dagprijs vandaag voor Bjarn Schellekens met 27 pnt . !!! en het geel blijft om de schouders van Niels Boersma. Nog 2 zware berg etappes te gaan en zondag nog een zware tijdrit. Dat zal bij WEC waarschijnlijk het eindklassement op zijn kop zetten. In de Tour lijken de kaarten te zijn geschud.

De rit van morgen:

TOUR DE FRANCE 2024 PARCOURS ETAPPE 19: EMBRUN – ISOLA 2000

 

Vrijdag 19 juli – In de 19e etappe van de Ronde van Frankrijk fietsen de coureurs via twee grote beklimmingen van Embrun naar Isola 2000. De race is 144,6 kilometer lang en herbergt 4.400 hoogtemeters. De slotklim is goed voor 16,1 kilometer bikkelen tegen 7,1%.

Embrun is een graag geziene gast in de Tour. Sinds 2008 ging er al vijf keer een Touretappe van start. Dit keer is Isola 2000 het eindstation. Om daar te arriveren hebben de renners eerst de Col de Vars en Cime de la Bonette te overwinnen. De eerste is een beklimming van 18,8 kilometer 5,7% en de tweede een kolos van 22,9 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 6,9%. Er zitten 24 haarspeldbochten in de klim, die – op 2.802 meter – het dak van de Tour vormt.

Hoger kun je in Europa niet komen op asfalt – althans, niet als je op de top geen rechtsomkeert wilt maken. De hoogste doorgaande weg van Europa voert namelijk over de Cime de la Bonette. Het is de Col de la Bonette Restefond, die is uitgebreid met een lus rond de top (cime) van de berg.

De weg rondom de Cime de la Bonette werd in 1961 aangelegd en zat het jaar erop voor het eerst in de Tour. De vorig jaar overleden Federico Bahamontes kwam er destijds als eerste boven.

De Tour van 1993 kwam ook over de Cime de la Bonette om een kleine 60 kilometer later in Isola 2000 te finishen. Die rit won Toni Rominger door Miguel Indurain in de sprint te verslaan. Claudio Chiappucci kwam 13 seconden later als derde over de streep. Dat was tot nu toe de enige keer dat de Ronde van Frankrijk in Isola 2000 arriveerde.

Op vrijdag zien we een kopie van die race in de laatste 60 kilometer. In bijna 40 kilometer dalen de coureurs de Cime de la Bonette af en snijden in Isola de finishklim aan. Die is goed voor 16,1 kilometer bikkelen tegen een gemiddelde stijging van 7,1%.

Klik hier voor de uitslag van ronde 18