Skip to main content

WEC blijft een hartveilige vereniging

By 30 september 2026Algemeen

Bijna een jaar geleden zijn we als vereniging gestart met de cursus reanimatie en AED-gebruik. Inmiddels was het tijd voor een herhaling en gisteren kwamen onze cursusleden opnieuw bij elkaar om hun kennis en vaardigheden op te frissen. Met mooi resultaat: alle deelnemers zijn wederom geslaagd!

Elke week krijgen in Nederland zo’n 330 mensen een hartstilstand buiten het ziekenhuis. In een hartveilige omgeving kan binnen 6 minuten worden gestart met reanimeren en kan een AED worden ingezet. Snel en juist handelen kan daarbij van levensbelang zijn.

Om die reden slaan de KNVB en de Hartstichting de handen ineen om zoveel mogelijk voetbalverenigingen hartveilig te maken. Ook wij vinden het als bestuur belangrijk dat er op en rond Sportpark De Glorie altijd mensen aanwezig zijn die weten hoe ze moeten handelen bij een hartstilstand.

Eerder kregen we als bestuur een presentatie van Stichting Schijndel Hartsave. Daarin werd uitgelegd hoe belangrijk het is om op sportlocaties voldoende mensen te hebben die weten hoe een AED werkt en hoe ze moeten reanimeren.

Met inmiddels een groep opgeleide leden en een jaarlijkse herhaling zorgen we ervoor dat de kennis aanwezig blijft. Want hopelijk hoeven we deze kennis nooit in de praktijk te gebruiken, maar als het nodig is, willen we er wél klaar voor zijn.

Alle deelnemers van de herhalingscursus: gefeliciteerd en bedankt voor jullie inzet!

Reanimatiecursus WEC